ZAPYTAJ WYROCZNIĘ I CHING

1. Potrząśnij trzy monety w dłoniach i rzuć je na płaską powierzchnię.

2. Niech „orły” będą miały wartość dwa, „reszki” trzy. Dodaj wartość wyrzuconych monet. Trzy reszki to dziewięć, dwie reszki i jeden orzeł: osiem, reszka i dwa orły: siedem, trzy orły: sześć.

3. Jeśli liczba jest nieparzysta, zaznacz linię ciągłą. Jeśli jest parzysta, zaznacz linię przerwaną. Obok zapisz wartość liczbową linii.

4. Rzuć po raz kolejny monetami, by narysować drugą linię twojego heksagramu. Linię narysuj ponad pierwszą, nie poniżej!

5. Powtarzaj procedurę, aż będziesz mieć sześć linii zaznaczonych jedna nad drugą. Pamiętaj, by posuwać się w górę od pierwszej linii a nie w dół. Twój heksagram na przykład może wyglądać tak:

iching50-PL

6. Aby dowiedzieć się który to heksagram, sprawdź tabelę poniżej. Dolne trzy linie heksagramu to dolny trygram (lower), górne trzy linie, to górny trygram (upper). Numer jaki znajduje się w tabeli na ich przecięciu (górnego i dolnego trygramu) wskazuje numer twojego heksagramu. Przykładowy heksagram powyżej ma numer 50.

7. Przeczytaj tekst dla heksagramu (z Księgi przemian I Ching) aż do podrozdziału zatytułowanego: „Pierwsza linia”. Od tego miejsca czytaj tylko to, co odnosi się do „linii przejścia” w twoim heksagramie. Linie przejścia to takie których wartość jest 6 lub 9. W przykładowym heksagramie powyżej liniami przejścia są linie 1 i 3 i 6.

8. Po przeczytaniu tekstu o heksagramie i fragmentów dotyczących linii przejścia, przebuduj wyrzucony heksagram zmieniając linie przejścia. W powyższym przykładzie, pierwsza linia staje się teraz nieprzerwana (ciągła), a trzecia i szósta linia pękają i stają się złamane dając heksagram numer 54.

9. Tekst odnoszący się do drugiego heksagramu ma rzucić dodatkowe światło (albo cień -.-) na to co dowiedzieliśmy się czytając o pierwszym. W przypadku drugiego heksagramu nie należy czytać akapitów poświęconych osobnym liniom, tylko paragrafy ogólne.

chartiching

Bryan Browne Walker

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *